Doğru Bilinen Yanlışlar
 • Balık yiyorum, Omega 3 desteğine ihtiyacım yok.

  Yanlış

  Her yaşın ve bireyin Omega 3 ihtiyacı farklıdır. Sadece balık yiyerek aldığınız Omega 3 yağ asitleri vücut fonksiyonlarınız için yeterli olmayabilir. 

 • Balık yağı kilo aldırır. Bu nedenle Omega 3 takiviyesi kullanmamalıyım.

  Yanlış

  Omega 3 takviyeleri kilo aldırmaz. Aksine sağlıklı yaşam ve kilo kontrolü için son derece gereklidir. 

 • Yazın balık yağı içilmez.

  Yanlış

  A ve D vitaminlerini içermeyen Omega 3 takviyeleri yaz-kış kullanılabilir. Vücudumuzda sentezlenmeyen Omega 3 yağ asitleri yaz-kış alınmalıdır. 

 • Omega 3 desteği alıyorum, az ya da çok ne fark eder?

  Yanlış

  Kullandığınız Omega 3 takviyesindeki Omega 3 konsantrasyonu önemlidir. İhtiyacınız olan Omega 3 yağ asitlerinin karşılanmasında doğru konsantrasyonda Omega 3 içeren takviyeler tercih edilmelidir. 

 • Tüm balık yağları birbirinin aynıdır.

  Yanlış

  Piyasada bir çok balık yağı takviyesi bulunmaktadır ancak likit ve kapsül formları satılan balık yağlarının, tüm zararlı toksik maddelerden arındırılmış ve doğru konsantrasyonlarda olması gerekir.

  Balık yağının tazeliğinin korunmasında oksijensiz ortam kritik önem taşımaktadır. Oksijene maruz kalan balık yağı hızla oksidasyona uğrar. Oksidasyonun artması balık yağının anisidin ve peroksit değerlerini artırır. Bu süreç yağ asitlerinin moleküler yapısını değiştirir. Balık yağının tüm kontaminantlarından (ağır metaller, dioksinler, PCB, organik bileşenler vb.) ayrıştırılması için uygulanan moleküler distilasyonun her aşamasında balık yağının oksidasyonu azot gazı kullanılarak önlenir. Tercih ettiğiniz balık yağının üretim prosesi çok önemlidir. 

 
doğru bilinen yanlışlar   basında omega 3   sık sorulan sorular
    Ürünler ile ilgili bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına yönelik hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine geçmez.
Ürünler beslenme destek ürünleri olup, ilaç değildir, tedavi amaçlı olarak kullanılmaz. Linkler ile elde edilen bilgilerin sorumluluğu ilgili siteye aittir.
     
                   copyright © 2013 omega3   created by Empati