Omega 3 / Omega 6 Dengesi
İnsan yaşamında temel ve esansiyel bileşenler olan yağ asitlerinden Omega 3’ler ve Omega 6’ların denge içerisinde olması sağlıklı yaşam için büyük önem taşımaktadır.

Çok eski tarihlerde insanların beslenme alışkanlıklarıyla paralel Omega 3 ve Omega 6 yağ asitleri denge içerisinde ve yaklaşık olarak 1:4 oranındayken günümüzde beslenme alışkanlıklarının değişip, sebze ve balık yönünden zayıf beslenilmesi, batı tipi beslenmeye karşı aşırı ilgi, fast-food gıdaların fazla tüketimi sonucu Omega 3/Omega 6 oranı 1:30-50’lere kadar yükselmiştir.

Beslenme alışkanlıklarının değişmesinden kaynaklı Omega 3/Omega 6 dengesinin bozulması sonucunda ise bir çok inflamasyon kaynaklı (romatoid artrit gibi) ve kronik hastalık (diyabet, hipertansiyon gibi) kaçınılmaz olmaya başlamıştır.

 
doğru bilinen yanlışlar   basında omega 3   sık sorulan sorular
    Ürünler ile ilgili bilgiler sadece bilgilendirme amaçlı olup, kullanımına yönelik hiçbir taahhüt ve tavsiye yerine geçmez.
Ürünler beslenme destek ürünleri olup, ilaç değildir, tedavi amaçlı olarak kullanılmaz. Linkler ile elde edilen bilgilerin sorumluluğu ilgili siteye aittir.
     
                   copyright © 2013 omega3   created by Empati